Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kam kráčíš Kosovo, kam kráčíš ČT ?

6. 03. 2009 20:03:00
Nedávno jsme si mohli připomenout první výročí vzniku nezávislého státu Kosovo.ČT nám připravila pravda exklusivní rozhovor s „opozičním politikem“ Ramushem Haradinajem.
Neinformovaným divákům musel rozhovor s reportérem ČT připomínat spíše rozhovor s pronásledovaným disidentem, avšak poměru znalým divákům se musel silně zvedat žaludek. Bývalý šéf UCK Haradinaj byl už léta obviňován z vražd, znásilňování, mučení a vyhánění Srbů, Rómů i Albánců. To všechno údajně činil už od roku 1998. Haradinajovi přímí podřízení veleli komandu „Černí orli“ a v obvinění lze nalézt například i tyto detaily o jejich činnosti:

„Nejprve jedné ze zadržených osob uřízli nos, řezali je do krku, paží a stehen, vtírali sůl do jejich zranění, zašívali jim rány jehlou, zabalili tři muže do ostnatého drátu, ostny z drátu vrazili do masa pomocí „nástrojů“, poté je přivázali za motorové vozidlo a táhli je, dokud nezemřeli".Celý proces doprovázelo zastrašování a vraždy svědků /v počtu 9/. Proto nakonec strachy nesvědčili ani dva klíčoví svědci. To mělo na průběh procesu zásadní vliv. Dosah kosovsko-albánské mafie, která se dostala v roce 1999 v Kosovu k moci, je téměř neomezený. Rozsáhlejší informace o tomto „politikovi“ jsem našel na stránkách messin.estranky či kosovoonline. Další postavou této povedené rodiny je jeho bratr, který je podezřelý (dle C.de Ponte) z únosů a ilegálního obchodu s lidskými orgány unesených a zavražděných Srbů. Tato ozbrojená skupina UCK "bojovníků za svobodu“má v Kosovu a Metohiji na svědomí velké množství teroristických útoků, tak např.v roce 1998 byla na území Kosmetu spácháno(srbský zdroj MV):

- 1129 útoků , při nichž zahynulo 115 příslušníků MV,216 jich bylo těžce zraněno,

187 lehce a 15 jich bylo uneseno.

- 755 útoků proti civilistům, při nichž zahynulo 46 Srbů a Černohorců

77 vlastních Albánců !,3 Romové, 2 Muslimové a 42 bylo

neidentifikováno.

"Zlatým hřebem“ je však vytvoření novodobých ghett v Evropě a v 21.století ! Srbské menšiny zde žijí jako Židé za války ve Varšavě. Lidská práva pro ně neexistují, mohou se pohybovat pouze po malém území obklopené mnohdy ostnatým drátem. Co by na to řekl otec Martiiho Ahtisaariho (Nobelova cena míru ), dle několika zdrojů působícího v jednotkách SS Skanderbeg, zůstává otázkou.Bylo by zajímavé, kdyby reportér ČT připomněl p.Haradinajovi slova bývalého kanadského generála KFOR, p.MacKanzieho: „Albánci nás využili, žádné etnické čistky se nekonaly, bombardovali jsme nesprávnou stranu ! (Pozn.: tím nejsou popírány albánské oběti, ale genocida) .

1.JPG

Další snůžku nevyvážených informací na nás vysypala ČT při dokumentu o známé žalobkyni haagského tribunálu ICTY ,Carle de Ponteové, nazvaný „Carlin seznam“. (Pozn.:Mimo jiné jsem se těšil, že tato dáma bude v novém působišti Argentině, která byla vždy rájem fašistů a ustašovců, tyto zločince stíhat, bohužel tam bude pouze v roli velvyslankyně Švýcarska).

Vážená televize(ČT), jak jste jenom mohli odvysílat tak nevyvážený dokument bez toho, aby byl k němu odvysílán dokument z pohledu druhé strany a s nejméně třemi hosty v diskusním pořadu, jako to bylo u jiného dokumentu p.Dvořáka „Uloupené Kosovo“ ! Když už jsme na závěr dokumentu viděli plačící muslimskou matku, oplakávající své zemřelé příbuzné během masakru v Srebrenici, tak tam chybělo to stejně důležité, mrtví na druhé straně a já vám je teď ukážu. Jsou to oběti šíleného velitele Nasira Oriče a jeho spolubojovníků, spojence NATO v Bosně.O tom se teď chystají vypovídat holandští váleční veteráni z Bosny v čele s Marko van Hessem, kteří jsou ochotni vypovídat ve prospěch Radovana Karadžiče. Marco van Hees řekl, že je připraven před haagským tribunálem potvrdit fakt, že Srebrenica, uváděná OSN jako bezpečná zóna, byla ve skutečnosti muslimskou vojenskou základnou, ze které byly uskutečňovány zlé útoky proto bosensko-srbské armádě i civilnímu obyvatelstvu v okolních vesnicích. (3870 zabitých Srbů ).Dále nejmenovaný holandský veterán, který je také ochoten svědčit před haagským tribunálem, prohlašuje, že muslimští vojáci umístění ve Srebrenici byli tajně vyzbrojováni „černými lety“ – Američany. „Mohli jsme to pozorovat v noci, použitím zvláštního dalekohledu a termo kamery, ale co jsme mohli dělat? Zde jsou snímky po řádění Nasira Oriče a jeho spolubojovníků.Dále pro zajimavost jednu pravdivou a jednu mylnou úvahu Radovana Karadžiče.

2.JPG 4.JPG 5.JPG3.JPG

„Chování některých bojovníků hraničí ze šílenstvím a představuje tzv.nesobeckou sebevraždu.Ty děti jsou zachváceny náboženským fanatismem, s několika důležitými elementy.Na prvním místě je to přesvědčení, že se stanou Šehity (tj.Muslimy,kteří zahynou mučednickou smrtí pro víru),jakož i to,že mají nadpřirozenou moc a že jsou nadřazeni svým protivníkům.Náboženské šílenství je nezbytné pro odvádění těchto mladíků na jatka, protože při rozumné úvaze by oni nebojovali.Kromě psychologických opojných prostředků ,tj.náboženského fanatismu se používají také ty chemické(drogy).V takovém stavu jedinec nemyslí na sebe, individuální život nepředstavuje nějakou hodnotu,hodnota jedince se rozpouští do hodnot kolektivity,které jsou nepochopitelné pro zdravý život jedince.“R.Karadžič (Vzpomeňte si na poslední útok v Bombaji.)

"Proč vy válčíte proti Srbům ?Copak nemůžeme zachovat mír a počkat na politické řešení ? Proč mají vaše rodiny hladovět, žít v lesích, kde vás zastihne zima? Kolik ještě zahyne Srbů a Muslimů pro pološílené ideje o islámském státě, který se nikdy neuskuteční, protože to ani Západ nedovolí, protože si Západ přeje,abyste vy, Muslimové, zmizeli v bojích ze Srby a Chorvaty".R.Karadžič (A Západ přes to dovolil..........)

Válečné zločince je třeba stíhat, válečné zločiny je třeba vyšetřovat. Padni komu padni, pokud se mají zachovat demokratické principy, a pokud se válečného zločinu dopustí i třeba naše aliance, musí se viníci zodpovídat. Tribunál ICTY vznikl na základě vyšetření zločinů během balkánských válek.Nikdo v ní není bez viny, nikdo nemá právo hodit známým Kristovým kamenem , ale jak je možné, že jedni odchází z Haagu se směšnými tresty a druzí mnohdy v rakvi (S.Miloševič nebyl sám). A kdo bude potrestán za přilévání benzinu do ohně, za podporu terorismu (modré přilby Unprofor v Bosně převážejí Mudžahedýny –video) , za bombardování civilních cílů letadly NATO, to už asi zůstane nevyšetřeno!

Použité materiály : Necenzurované obrazy /R.Doleček/

Informace o Kosovu: werdan.blog.idnes.cz

kosovoonline.cz

Autor: Libor Dokoupil | pátek 6.3.2009 20:03 | karma článku: 8.57 | přečteno: 3384x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Malé politické strany - "octomilky"!

Připíši i něco navíc. V žádném případě, se nenavážím do voličů, kteří odevzdali svůj hlas stranám, které se ucházely o vstup do Poslanecké sněmovny. Jenom to trochu okomentuji. Ale předtím zabrousím do “starých” časů.

19.11.2017 v 17:38 | Karma článku: 22.57 | Přečteno: 526 | Diskuse

Jitka Mikysková

Obnoví Rusko své bývalé vojenské zahraniční základny ze sovětské éry?

Rada federace počátkem listopadu na svém jednání oživila staronový plán na obnovu bývalých ruských základen na Kubě a ve Vietnamu. Ambiciózním plánem na obnovu některých základen v zahraničí se Rusko více zaobírá

19.11.2017 v 16:59 | Karma článku: 15.63 | Přečteno: 534 | Diskuse

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 25.30 | Přečteno: 1251 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 7.71 | Přečteno: 264 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 29.17 | Přečteno: 979 | Diskuse
Počet článků 35 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2079
Muž středního věku,který se chce podělit se svými zkušenostmi a pohledy na současnou lidskou společnost.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.