Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kam kráčíš Kosovo, kam kráčíš ČT ?

6. 03. 2009 20:03:00
Nedávno jsme si mohli připomenout první výročí vzniku nezávislého státu Kosovo.ČT nám připravila pravda exklusivní rozhovor s „opozičním politikem“ Ramushem Haradinajem.
Neinformovaným divákům musel rozhovor s reportérem ČT připomínat spíše rozhovor s pronásledovaným disidentem, avšak poměru znalým divákům se musel silně zvedat žaludek. Bývalý šéf UCK Haradinaj byl už léta obviňován z vražd, znásilňování, mučení a vyhánění Srbů, Rómů i Albánců. To všechno údajně činil už od roku 1998. Haradinajovi přímí podřízení veleli komandu „Černí orli“ a v obvinění lze nalézt například i tyto detaily o jejich činnosti:

„Nejprve jedné ze zadržených osob uřízli nos, řezali je do krku, paží a stehen, vtírali sůl do jejich zranění, zašívali jim rány jehlou, zabalili tři muže do ostnatého drátu, ostny z drátu vrazili do masa pomocí „nástrojů“, poté je přivázali za motorové vozidlo a táhli je, dokud nezemřeli".Celý proces doprovázelo zastrašování a vraždy svědků /v počtu 9/. Proto nakonec strachy nesvědčili ani dva klíčoví svědci. To mělo na průběh procesu zásadní vliv. Dosah kosovsko-albánské mafie, která se dostala v roce 1999 v Kosovu k moci, je téměř neomezený. Rozsáhlejší informace o tomto „politikovi“ jsem našel na stránkách messin.estranky či kosovoonline. Další postavou této povedené rodiny je jeho bratr, který je podezřelý (dle C.de Ponte) z únosů a ilegálního obchodu s lidskými orgány unesených a zavražděných Srbů. Tato ozbrojená skupina UCK "bojovníků za svobodu“má v Kosovu a Metohiji na svědomí velké množství teroristických útoků, tak např.v roce 1998 byla na území Kosmetu spácháno(srbský zdroj MV):

- 1129 útoků , při nichž zahynulo 115 příslušníků MV,216 jich bylo těžce zraněno,

187 lehce a 15 jich bylo uneseno.

- 755 útoků proti civilistům, při nichž zahynulo 46 Srbů a Černohorců

77 vlastních Albánců !,3 Romové, 2 Muslimové a 42 bylo

neidentifikováno.

"Zlatým hřebem“ je však vytvoření novodobých ghett v Evropě a v 21.století ! Srbské menšiny zde žijí jako Židé za války ve Varšavě. Lidská práva pro ně neexistují, mohou se pohybovat pouze po malém území obklopené mnohdy ostnatým drátem. Co by na to řekl otec Martiiho Ahtisaariho (Nobelova cena míru ), dle několika zdrojů působícího v jednotkách SS Skanderbeg, zůstává otázkou.Bylo by zajímavé, kdyby reportér ČT připomněl p.Haradinajovi slova bývalého kanadského generála KFOR, p.MacKanzieho: „Albánci nás využili, žádné etnické čistky se nekonaly, bombardovali jsme nesprávnou stranu ! (Pozn.: tím nejsou popírány albánské oběti, ale genocida) .

1.JPG

Další snůžku nevyvážených informací na nás vysypala ČT při dokumentu o známé žalobkyni haagského tribunálu ICTY ,Carle de Ponteové, nazvaný „Carlin seznam“. (Pozn.:Mimo jiné jsem se těšil, že tato dáma bude v novém působišti Argentině, která byla vždy rájem fašistů a ustašovců, tyto zločince stíhat, bohužel tam bude pouze v roli velvyslankyně Švýcarska).

Vážená televize(ČT), jak jste jenom mohli odvysílat tak nevyvážený dokument bez toho, aby byl k němu odvysílán dokument z pohledu druhé strany a s nejméně třemi hosty v diskusním pořadu, jako to bylo u jiného dokumentu p.Dvořáka „Uloupené Kosovo“ ! Když už jsme na závěr dokumentu viděli plačící muslimskou matku, oplakávající své zemřelé příbuzné během masakru v Srebrenici, tak tam chybělo to stejně důležité, mrtví na druhé straně a já vám je teď ukážu. Jsou to oběti šíleného velitele Nasira Oriče a jeho spolubojovníků, spojence NATO v Bosně.O tom se teď chystají vypovídat holandští váleční veteráni z Bosny v čele s Marko van Hessem, kteří jsou ochotni vypovídat ve prospěch Radovana Karadžiče. Marco van Hees řekl, že je připraven před haagským tribunálem potvrdit fakt, že Srebrenica, uváděná OSN jako bezpečná zóna, byla ve skutečnosti muslimskou vojenskou základnou, ze které byly uskutečňovány zlé útoky proto bosensko-srbské armádě i civilnímu obyvatelstvu v okolních vesnicích. (3870 zabitých Srbů ).Dále nejmenovaný holandský veterán, který je také ochoten svědčit před haagským tribunálem, prohlašuje, že muslimští vojáci umístění ve Srebrenici byli tajně vyzbrojováni „černými lety“ – Američany. „Mohli jsme to pozorovat v noci, použitím zvláštního dalekohledu a termo kamery, ale co jsme mohli dělat? Zde jsou snímky po řádění Nasira Oriče a jeho spolubojovníků.Dále pro zajimavost jednu pravdivou a jednu mylnou úvahu Radovana Karadžiče.

2.JPG 4.JPG 5.JPG3.JPG

„Chování některých bojovníků hraničí ze šílenstvím a představuje tzv.nesobeckou sebevraždu.Ty děti jsou zachváceny náboženským fanatismem, s několika důležitými elementy.Na prvním místě je to přesvědčení, že se stanou Šehity (tj.Muslimy,kteří zahynou mučednickou smrtí pro víru),jakož i to,že mají nadpřirozenou moc a že jsou nadřazeni svým protivníkům.Náboženské šílenství je nezbytné pro odvádění těchto mladíků na jatka, protože při rozumné úvaze by oni nebojovali.Kromě psychologických opojných prostředků ,tj.náboženského fanatismu se používají také ty chemické(drogy).V takovém stavu jedinec nemyslí na sebe, individuální život nepředstavuje nějakou hodnotu,hodnota jedince se rozpouští do hodnot kolektivity,které jsou nepochopitelné pro zdravý život jedince.“R.Karadžič (Vzpomeňte si na poslední útok v Bombaji.)

"Proč vy válčíte proti Srbům ?Copak nemůžeme zachovat mír a počkat na politické řešení ? Proč mají vaše rodiny hladovět, žít v lesích, kde vás zastihne zima? Kolik ještě zahyne Srbů a Muslimů pro pološílené ideje o islámském státě, který se nikdy neuskuteční, protože to ani Západ nedovolí, protože si Západ přeje,abyste vy, Muslimové, zmizeli v bojích ze Srby a Chorvaty".R.Karadžič (A Západ přes to dovolil..........)

Válečné zločince je třeba stíhat, válečné zločiny je třeba vyšetřovat. Padni komu padni, pokud se mají zachovat demokratické principy, a pokud se válečného zločinu dopustí i třeba naše aliance, musí se viníci zodpovídat. Tribunál ICTY vznikl na základě vyšetření zločinů během balkánských válek.Nikdo v ní není bez viny, nikdo nemá právo hodit známým Kristovým kamenem , ale jak je možné, že jedni odchází z Haagu se směšnými tresty a druzí mnohdy v rakvi (S.Miloševič nebyl sám). A kdo bude potrestán za přilévání benzinu do ohně, za podporu terorismu (modré přilby Unprofor v Bosně převážejí Mudžahedýny –video) , za bombardování civilních cílů letadly NATO, to už asi zůstane nevyšetřeno!

Použité materiály : Necenzurované obrazy /R.Doleček/

Informace o Kosovu: werdan.blog.idnes.cz

kosovoonline.cz

Autor: Libor Dokoupil | pátek 6.3.2009 20:03 | karma článku: 9.32 | přečteno: 3410x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ondřej Karas

O politických stranách a podvodech u nich

Relativně nedávno u nás proběhly volby. Ono se to zdá „nedávno“, když vzpomeneme na to, jak dlouho někdo dokázal (ne)sestavovat vládu. Pomiňme klišé typu „tihle jsou podvodníci“ a podívejme se na věc z úplně jiného pohledu.

20.8.2018 v 20:44 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Renata Pospiechová

Extrémismus zleva i zprava

Včera jsem se vrátila z pobytu u přátel v Německu. V jednu chvíli jsme se dotkli v debatě i politiky. Němci se svorně rozčílili nad tím, jak vzrůstá pravicový extremismus. A řekli, že z něho mají strach.

20.8.2018 v 20:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 | Diskuse

Michael Pálka

Od nesmyslnosti k sprostotě.

.I uvařil jsem si meduňkový čaj, abych se náležtě zklidnil, otevřel na internetu po letech"Protiproud", a potom ještě škvár "Vlastenecké noviny", na které ovšem účinkuje pouze Lexaurin..

20.8.2018 v 20:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 57 | Diskuse

Jan Pavlík

Jak z toho ven padesát let po okupaci

Myslím, že kdo to zažil, potvrdí. V roce 1968 stejně jako v roce 1989 převládla u většiny lidí v naší zemi skvělá nálada. Hýřilo se úsměvy, každý měl potřebu mluvit o tom, co se děje i s neznámými lidmi a s nadšením.

20.8.2018 v 19:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Tomáš Kysela

Podvodník nebo novinář?

Odpovídat na dotazy novinářů nebo ne? A kdo je vlastně novinář? Jsou vůbec slušní novináři? Jak rozeznat novináře od provokatéra? Jak poznat kdo je a kdo není grázl?

20.8.2018 v 19:43 | Karma článku: 4.50 | Přečteno: 133 | Diskuse
Počet článků 35 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2098
Muž středního věku,který se chce podělit se svými zkušenostmi a pohledy na současnou lidskou společnost.
Najdete na iDNES.cz