Pátek 28. února 2020, svátek má Lumír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 28. února 2020 Lumír

Usama Bin Ládin jako David Beckham

10. 04. 2009 9:28:00
Když jsem nedávno v médiích zaslechl něco o novém poselství nejhledanějšího a nejznámějšího teroristy Světa, Usamy Bin Ládina, začal jsme vážně přemýšlet o tom, jestli náhodou tento člověk k nám nepromlouvá ze záhrobí.

Tak především byl nebo snad ještě je tento muž nejvyšším představitelem teroristické skupiny podivně nazývané Al-Kaidá. Proč podivně? Název Al-Kaidá je v překladu částí slova „databáze“, což bych nikdy nečekal od islámských fundamentalistů, chybí mi zde např. slovo „svatí“ nebo „bojovníci“ a tady Tima moc dobře nechápu. Možná je zde nějaká historická spojitost, kdy byl Tim (na internetu ho najdete i pod jménem Tim Osman, ale raději budu dále používat jeho známější jméno U.B.L.) ještě mladý teenager a chodil do Oxford school, nebo název Al-Kaidá vymyslel úplně někdo jiný, za jiným účelem. (Foto: Usama vpravo se spolužačkami a bratry)

m.jpg

Zaujala mě náhodně objevená stránka, kde je U.B.Ládin (Tim) vyobrazen s dodatkem o odměně za dopadení , která činí 25 miliónů dolarů. Odkaz byl celkem povědomý a pak jsem si uvědomil, že je to část oficiální stránky americké FBI, kde ale chybí to nejdůležitější, text pod fotkou vysvětlující proč je dotyčný terorista hledaný:

v.JPG

Zde je chybějící text:

CAUTION

Usama Bin Laden is wanted in connection with the August 7, 1998, bombings of the United States Embassies in Dar es Salaam, Tanzania, and Nairobi, Kenya. These attacks killed over 200 people. In addition, Bin Laden is a suspect in other terrorist attacks throughout the world.

Zdálo se mi to až neuvěřitelné, stát se maxi zloduchem v době válek, etnických čistek, AIDS, automobilových havárií a tučných jídel, pro dva teroristické útoky (k úctě všech 200 lidí, kteří při něm přišli o život), které se odehrály v roce 1998 a tudíž že není pronásledovaný za to hlavní, 11.září ! Vždyť G.Bush dva dni po útocích prohlašoval, že ví, kdo zorganizovat tyto útoky, kde se teroristé nacházejí a že má Taliban vydat teroristy, kteří se v Afghánistánu ukrývají, protože to budou Spojené Státy, kdo bude diktovat podmínky.

Každopádně jsem si za ty roky na Usamu zvykl, kolikrát jsem si říkal, co asi v té studené jeskyni kde se skrývá dělá, jestli mu není zima, bál jsem se, aby ho tam nezradily jeho nemocné ledviny, které si tak léčil v jedné americké nemocnici v Dubaji těsně před 11.zářím, bylo by pro všechny strany konfliktu nevhodné, kdyby byl takto ukončen jeho život, určený ke skonu na bitevním poli ! Přál jsem si, aby to byli právě naši ostří hoši z Prostějova, kteří ho dostanou a dovezou v plastovém pytli na svoji základnu v záři reflektorů.

Ale v roce 2007 jsem byl zaskočen z prohlášení Benazir Bhuttové v televizi BBC, že Usama Bin Ládin byl zavražděn a editor vysílání byl tak v šoku, že část rozhovoru o této události prostě vystřihl. Zde je nezcenzurovaná část (2:17-2:20), kde dnes již nežijící autorka vyslovila tuto informaci.

Když pak žádal p.Čulík z Britských listů televizi BBC o vysvětlení , co to má znamenat, přišla mu tato odpověď: "Během rozhovoru paní Bhuttová učinila tvrzení, že Usama bin Ladin byl zavražděn radikálem Omarem Sheikhem. Bylo to tvrzení, které moderátor nezpochybnil, a bylo tak neočekávané, že se zdálo velmi pravděpodobné, že se přeřekla. Pod časovým tlakem editor, který je odpovědný za zveřejnění videa, tento výrok odstranil, aby nevznikl zmatek. Po zralé úvaze je jasné, že to zjevně byla chyba a že se to nemělo stát. Neměli jsme v úmyslu zkreslit rozhovor a budeme usilovat o to, abychom nahradili verzi rozhovoru, obsahující střih, která je nyní k dispozici na stránkách BBC, původním rozhovorem tak, jak ho odvysílala Al-Jazeera. Rád bych využil této příležitosti, abych se omluvil za to, co byl chybný úsudek, i za zmatek, který to způsobilo".

Pro mně osobně to byl taky šok a nechtěl jsem tomu věřit, je to něco jako kdyby Tom zardousil Jerryho v pátém dílu, nebo kdyby největší padouch filmu nezemřel na konci, ale v polovině příběhu. G.Bush nám slíbil dlouhou válku, která by měla trvat hodně let a teď by snad měl být už konec !!! Proč jenom Omarovi neřekli, jak to bylo u Torra Bora, kdy se U.B.Ládinovi podařilo uniknout z třístranného neproniknutelného obklíčení nebo proč mu nepromítli francouzký dokument tvůrců E.Razaviho a E.de Lavarene „Bin Ládin, neúspěšný lov“, kdy měli francouzští vojáci Usamu nadosah, ale Američané nedovolii prchajícího teroristu zajmout. Kdyby znal tuto hru „na honěnou“ mohl U.B.Ládin ještě žít !

A když jsem ho znovu na obrazovkách objevil, byl jsem šťastný(?), hra na kočku a myš může pokračovat. I když tentokrát vypadal o 20 let mladší s obarvenými vousy (možná nová milenka) a zcela jiným hlasem (změna hlasu v tomto věku vyloučena), vůbec to nevadilo, na tom přece nezáleží, Usama jak Usama. (Angličtina mu jde o něco lépe, nezdá se vám ?)

Kašlu na opravdového spoluorganizátora 11.září , Pákistánce Chálida Šajcha Muhammada, ze zachmuřelou tváří, se slovy plné nenávisti pro zavraždění svého bratra Američany. Pro náš boj za Trvalou svobodu potřebujeme někoho inteligentnějšího, na úrovni, jako je U.B.Ládin a pochopil jsem, že je pro nás tak nepostradatelný, jako David Beckham pro jednu nejmenovanou sportovní firmu. Usama ještě nesmí zemřít, ještě jsme nezkontrolovali úroveň demokracie všech Zemí s nerostným bohatstvím, naše státní rozpočty musí dál a dál sypat peníze na tento nekonečný a nesmyslný boj , který má svůj začátek, ale nikdo neví, kdy bude jeho konec. (Foto:Ch.Š.Muhammad zadržen v.r. 2003 a U.B.Ládin 2001):

x.jpg q.JPG

Na závěr musím připomenout, že poslední nahrávka poselství Usamy Bin Ládina byla pouze zvuková a sám dotyčný byl při ní vyobrazen pouze fotem. Vlastně ani nevím, co je vlastně zač, zda žije, nebo je již mrtvý. Jako bojovník v Afghánistánu, sponzorovaný přes pakistánskou tajnou službu ISI v době války se Sovětským Svazem a jako bojovník proti "zlým Srbům"na Balkáně, v Bosně a na Kosovu má dokonce společné spojence (A.Izedbegovič,H.Thaci), se najednou otáčí proti USA aniž bychom znali pravou příčinu. Možná vidí více do jeho duše poradce prezidentů a nový rádce prezidenta Obamy, Zbigniew Brezinski (na společném fotu s Usamou Bin Ládinem, Afghánistán před 25 lety), který by mohl přinést více světla ohledně této osoby.

s.JPG

O Usamovi se tvrdí že zorganizoval, po předložení nevěrohodných důkazů jenom že schvaloval útoky 11. září, ale i to bylo zpochybňováno údajným špatným překladem videonahrávky, kterou po sobě zanechali „roztržití“ bojovníci Al-Kaidy na místě, kde se skrývali. Pokoušel jsem si tuto ověřit způsobem „nepříjemnou pravdu o sobě samém vám nejlépe řekne váš protivník“ a bylo mi řečeno z druhé strany barikády, že se Usama nikdy k útokům 11.září nepřiznal, ba naopak v arabských novinách projevil lítost nad smrtí civilistů. Přitom pakistánská "klika" ISI-CH.Š.Muhammad-M.Atta byla od začátku zřejmější. Rozhořely se dvě války, přičemž S.Husajn neměl z Al-Kaidou nic společného a Taliban čekal po útocích na předložení důkazů.Tak, a kdo se v tom má teď vyznat, a i když máte z Tima Osmana.........pardon Usamy Bin Ládina pěkný zmatek, nic na tom nemění, že byl nebo ještě je teroristou !
Autor: Libor Dokoupil | pátek 10.4.2009 9:28 | karma článku: 34.93 | přečteno: 7251x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Média

Josef Nožička

Je korektní ptát se politika na jeho sexuální orientaci aneb kam až média zajdou?

Je ve veřejném zájmu zjišťovat, jakou sexuální orientaci má ten či onen politik? Nebo je naopak něco takového v rozporu se základní novinářskou etikou?

20.2.2020 v 13:20 | Karma článku: 42.94 | Přečteno: 6152 | Diskuse

Jiří Turner

Šídlem do Xavera

A není pochyb, že je do čeho si píchnout. Obliba novináře založená na servilitě k politikům může vyvolat u kolegů ostrou reakci. Přesvědčit se o tom mohl Luboš Xaver Veselý, když si ho vzalo na paškál Šídlovo Šťastné pondělí.

19.2.2020 v 15:43 | Karma článku: 30.46 | Přečteno: 3401 | Diskuse

Jiří Turner

Boris Johnson chce zničit podstatu BBC a naši politikové chtějí udělat to samé s ČT

Důvod je prostý.Vládnoucí garnituře se nelíbí, že si na ně někdo i za peníze jejich voličů otvírá ústa, kritizuje je a zesměšňuje.Likvidace veřejnoprávního média je jednoduchá: zrušení koncesionářských poplatků a politický dohled.

17.2.2020 v 11:10 | Karma článku: 38.84 | Přečteno: 6856 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Witowská chce lidem vtloukat do hlavy. Jak typické pro lepší novinářku... Co informovat?

Světlana Witowská z ČT by ráda lidem vtloukala do hlavy, že ukazuje pravdu. Zajímavé, že když jí v živém přenosu redaktor Hynek 3x označil Babiše za bývalého premiéra, pravdu neukázala. Do party lepších novinářů má VIP vstupenku.

12.2.2020 v 10:41 | Karma článku: 42.42 | Přečteno: 2256 | Diskuse

Ladislav Kratochvíl

Akční televizní zpravodajství o orkánu se živými vstupy

19:10:00 Jiří - moderátor ve studiu: „Přes Českou republiku se přehnal orkán Kamila. Jaké škody napáchal a co všechno se stalo, nám řekne Alena, které předávám slovo.“

11.2.2020 v 12:13 | Karma článku: 34.18 | Přečteno: 1896 | Diskuse
Počet článků 35 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2144
Muž středního věku,který se chce podělit se svými zkušenostmi a pohledy na současnou lidskou společnost.

Najdete na iDNES.cz